Jodełka francuska podłoga drewniana Kaczkan. Zdjęcie: Fotomohito

05.06.2024 / Wnętrza

Drewniana podłoga – efektowne wykończenie każdego wnętrza

Wśród wielu dostępnych na rynku materiałów na posadzki, podłogi drewniane wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. I nic w tym dziwnego! Eleganckie podłogi z drewna to strzał w dziesiątkę! Dlaczego warto zdecydować się na ten ponadczasowy klasyk? Sprawdzamy!

Podłoga to baza każdej aranżacji wnętrza. Od wyboru jej koloru i wzoru oraz zastosowanych materiałów zależy nie tylko ostateczny wygląd pomieszczeń, ale także komfort i wygoda ich użytkowników.

Szczególnie chętnie wybiera się dziś ekskluzywne podłogi drewniane. Jakie są ich największe zalety? Podpowiadamy na przykładzie luksusowych podłóg drewnianych polskiego producenta Kaczkan.

Najmodniejsze wzory podłóg drewnianych

Wśród wielu atutów drewna, takich jak jego naturalne piękno i ponadczasowa elegancja, trwałość czy ekologiczny charakter, warto zwrócić uwagę na szerokie możliwości aranżacyjne podłóg drewnianych. Jeśli kojarzysz je tylko z klasycznymi lakierowanymi na połysk deskami w kolorze naturalnego drewna, jesteś w dużym błędzie! Dziś ogromna gama kolorów i wzorów podłóg drewnianych pozwala na stworzenie dowolnego projektu wnętrza w każdym stylu.

Przykład? Spójrzmy na ofertę marki Kaczkan Premium. Znajdziesz tu deski podłogowe wykończone lakierami półmatowymi i matowymi UV oraz podłogi, które wykończono olejami hybrydowymi z dodatkiem naturalnych wosków.

W gamie podłóg lakierowanych jest aż kilkanaście różnych kolorów, od tych, które oddają surowe piękno drewna (np. Noble of The Forest) po eleganckie podłogi pastelowe, z białym czy szarym wybarwieniem, jak Alpina czy Alaska. Nie brakuje też ciemnych wzorów, idealnych do takich stylów, jak art déco.

Także w kolekcji podłóg olejowanych inwestorzy mogą wybierać spośród kilkunastu różnych kolorów, od jasnych i bardzo naturalnych, jak Pure Forest czy Grey Moon, po ciemne, eleganckie tony Bali Aura lub Caldera Santorini.

Oprócz różnych kolorów do dyspozycji wybierających podłogi do domu są także różne typy ułożenia podłogi. Wśród najpopularniejszych mamy takie wzory, jak:

  • jodełka francuska (Chevron 45 Kaczkan Premium) – elegancki wzór, który powstaje z klepek przyciętych pod kątem 45 stopni, tworzących charakterystyczny wzór przypominający grot strzały. Jodełka francuska to stylowa podłoga, idealna do wielu różnych stylów aranżacji, od modern classic, po styl paryski, a także do wnętrz nowoczesnych;
  • jodełka węgierska (Chevron 22 Kaczkan Premium) – łagodniejsza wersja jodełki francuskiej, w której klepki przycięto pod kątem 22,5 stopni. Doskonała do mniejszych metraży, elegancka i subtelna, stworzona do wnętrz modernistycznych, ale i współczesnych;
  • jodełka klasyczna (Simple Living Kaczkan Premium) – ponadczasowy wzór, w którym klepki są przycięte pod kątem 90 stopni i układają się prostopadle do siebie. Idealna do wielu różnorodnych aranżacji, od vintage, po minimalistyczne;
  • jeśli wolisz inny wzór niż jodełki, Kaczkan Premium oferuje klasyczne długie deski (ProDeska Dwuwarstwowa). Możesz też łączyć ze sobą różne wzory, aby otrzymać unikatową podłogę.

Zobacz wszystkie kolekcje i wzory podłóg na: https://kaczkan.com/nasze-podlogi/

Naturalne piękno podkreślające charakter wnętrza

Drewno to materiał szlachetny, zachwycający swoim naturalnym pięknem i bogatą kolorystyką. Każdy gatunek drewna ma unikalny rysunek słojów i odcień, co sprawia, że podłoga drewniana staje się prawdziwą ozdobą wnętrza.

W zależności od wybranej przez Ciebie klasy drewna możesz zamówić podłogę jednorodną, z mało widocznym usłojeniem, lub wręcz przeciwnie – wyrazistą podłogę z dużą ilością sęków i doskonale widocznym, bogatym usłojeniem, idealną dla miłośników drewna w jego najbardziej autentycznej postaci.

Drewno doskonale wpisuje się w różne style aranżacyjne – od klasycznego i rustykalnego, po nowoczesny i minimalistyczny. Bez względu na to, jaki styl preferujesz, drewniana podłoga doda Twojemu wnętrzu ciepła, przytulności i elegancji.

Trwałość na wiele lata

Kolejnym atutem drewnianych podłóg jest ich trwałość. Odpowiednio pielęgnowane, podłogi z drewna mogą służyć całym pokoleniom.

W przeciwieństwie do paneli laminowanych czy wykładzin, które z czasem ulegają zużyciu i wymagają wymiany, drewnianą podłogę da się wielokrotnie odnawiać poprzez cyklinowanie, co pozwala przywrócić jej dawny blask.

Poznaj eleganckie podłogi z drewna od Kaczkan

Trwałość podłogi drewnianej zależy od technologii produkcji i sposobu jej wykończenia. W przypadku podłóg Kaczkan Premium architekci i inwestorzy mogą liczyć na podłogi najwyższej jakości. Firma wytwarza je w technologii desek dwuwarstwowych, która łączy naturalne piękno i doskonałą jakość drewna z wyjątkowymi walorami użytkowymi.

Wierzchnia warstwa podłogi to cienki fryz z drewna dębowego, dolna – podkład z drewna iglastego lub liściastego. Dzięki temu podłogę układa się bardzo szybko, tak jak panele, i można ją użytkować natychmiast po montażu. Co więcej, każda klepka jest kilkakrotnie lakierowana lub olejowana oraz utwardzana promieniami UV, co nadaje jej wyjątkową trwałość i piękny wygląd.

Zdjęcie główne: Jodełka francuska podłoga drewniana Kaczkan. Zdjęcie: Fotomohito

Mogą Cię zainteresować