polecane książki psychologiczne - 7 propozycji

19.03.2024 / Uroda

Polecane książki psychologiczne – 7 tytułów, które musisz przeczytać

Psychologia to niezwykle interesująca dziedzina nauki. Choć ma swoje solidne podstawy, nieustannie dotyka nowych tematów, które mają wpływ na naszą codzienność. Po wiedzę, która się z nią wiąże, może sięgnąć każdy – książki o psychologii pozwolą Ci rozwijać się, poznawać siebie lepiej i działać w wymarzonych kierunkach, które wcześniej wydawały się nieosiągalne. Poznaj polecane książki psychologiczne, które pozwolą Ci postawić pierwsze kroki ku zmianie. Oto 7 wartych uwagi pozycji.

Polecane książki psychologiczne – 7 wartych uwagi tytułów

W tym zestawieniu czekają na Ciebie książki, które mają przede wszystkim formę praktycznych poradników. Są łatwe w odbiorze i zawierają jasne wskazówki, które możesz samodzielnie stopniowo wdrażać. Wiele z nich może pokazać Ci zupełnie nowy punkt widzenia na różnorodne tematy, który ma szansę stać się punktem wyjścia do zmiany. Oto one!

„Filozofia lekkiego plecaka” – Kamila Kruk, Marcin Osman

polecane książki psychologiczne na przykładzie Filozofii lekkiego plecaka
Zastanawiasz się czasem, ile niepotrzebnych rzeczy w metaforyczny sposób dźwigasz na co dzień? Ta książka pozwoli Ci to zweryfikować. Źródło zdjęcia: sklep internetowy OSMpower.

Nie mogę wyobrazić sobie lepszego rozpoczęcia tego artykułu i wstępu do kategorii polecane książki psychologiczne. Książka „Filozofia lekkiego plecaka” napisana przez Kamilę Kruk i Marcina Osmana to dobra pozycja na start, jeśli czujesz, że coś nie do końca gra w Twoim życiu. Ta pozycja pomoże Ci odnaleźć swoją drogę do lekkiego życia. Dowiesz się, jak rozpakować swój metaforyczny plecak, aby nie dźwigać w nim niepotrzebnych rzeczy. Jak piszą autorzy strony OSMpower.pl, dzięki tej książce będziesz cieszyć się luzem!

„Nawyk przybijania piątki” – Mel Robbins

polecane książki psychologiczne na przykładzie Nawyku przybijania piątki
Pozycja Mel Robbins pozwoli Ci przejąć kontrolę nad swoim życiem. Źródło zdjęcia: sklep internetowy OSMpower.

A gdyby tak stać się swoim największym kibicem? Jeśli nie do końca brzmi jak coś, co robisz aktualnie, książka Mel Robbins „Nawyk przybijania piątki” może Ci w tym pomóc! To idealna pozycja dla każdego, kto wątpi w swoje siły i często skupia się na swoich porażkach, a ignoruje sukcesy. Dzięki poradom Mel Robbins zyskasz szansę na uwierzenie w siebie, a tym samym realizowanie swoich planów i marzeń.

„Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu” – Agnieszka Maciąg

polecane książki psychologiczne na przykładzie Dobrostanu
Jeśli lubisz inspirujące książki psychologiczne, pozycja Agnieszki Maciąg jest dla Ciebie! Źródło zdjęcia: sklep internetowy OSMpower.

Polecane książki psychologiczne muszą obejmować popularną pozycję Agnieszki Maciąg, czyli „Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu”. Ta książka to prawdziwa kopalnia wiedzy i wskazówek, które krok po kroku prowadzą do bardziej świadomego życia. Działając z jej pomocą zyskasz szansę osiągnięcia tytułowego dobrostanu – pomogą Ci w tym praktyczne ćwiczenia, które zawiera ta pozycja.

„Kochaj ludzi, używaj rzeczy. Odwrotnie to nie działa” – Joshua Fields Millburn, Ryan Nicodemus

polecane książki psychologiczne na przykładzie Kochaj ludzi, używaj rzeczy
„Kochaj ludzi, używaj rzeczy. Odwrotnie to nie działa” to pozycja nie tylko dla minimalistów. Źródło zdjęcia: sklep internetowy OSMpower.

Zastanawiasz się, czy minimalizm jest dla Ciebie? A może chcesz dowiedzieć się, czy możliwe jest połączenie tego podejścia z psychologią? Jeśli tak, „Kochaj ludzi, używaj rzeczy. Odwrotnie to nie działa” na pewno trafi w Twój gust! Autorzy tej pozycji pokazują, że minimalizm jest czymś więcej niż tylko posiadaniem mniejszej liczby rzeczy. To dopiero pierwszy krok, który otwiera zupełnie nowe drzwi i pozwala uzdrowić różne relacje w życiu – zdecydowanie nie ograniczają się one tylko do gromadzenia przedmiotów. Ta książka to doskonały krok ku zmianie – po jej lekturze poczujesz się zainspirowany, aby wprowadzić modyfikacje swojej codzienności!

„Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” – Natalia De Barbaro

Czuła przewodniczka - Natalia De Barbaro
W „Czułej przewodniczce” czeka na Ciebie wiele pięknych cytatów, do których warto wracać! Źródło zdjęcia: sklep internetowy OSMpower.

Ta pozycja to tytuł, który naprawdę otwiera oczy. „Czuła przewodniczka” skradła serca wielu kobiet na całym świecie. Napisana przez Natalię de Barbaro książka pozwoli Ci poznać i lepiej zrozumieć nie tylko siebie, ale i kobiety znajdujące się w Twoim otoczeniu. To poradnik, który nie wskaże Ci to masz zrobić krok po kroku, ale zainspiruje Cię historiami z życia autorki i kobiet z jej życia. „Czuła przewodniczka” to książka, którą powinna przeczytać każda kobieta – bez względu na wiek!

Książka zwyciężyła w plebiscycie Bestsellery Empiku w kategorii Rozwój osobisty w 2021 roku. Od tego czasu nadal cieszy się popularnością, co pokazuje m.in. pozytywna recenzja użytkowniczki o nicku Lemisia, umieszczonej pod koniec zeszłego roku na portalu Lubimy czytać: „Książka która otwiera oczy i daje do myślenia”. W 2023 roku na rynku pojawiła się kolejna książka autorki „Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności”, która również doskonale wpisuje się w kategorię polecane książki psychologiczne.

„Co ludzie o Tobie pomyślą?” – Łukasz Wdowiak

Co ludzie o Tobie pomyślą? - Łukasz Wdowiak
Szukasz wsparcia w budowaniu pewności siebie? Łukasz Wdowiak na pewno Cię zainspiruje! Źródło zdjęcia: sklep internetowy OSMpower.

Polecane książki psychologiczne obejmują swoim zakresem wiele tematów. Bardzo często skupiają się na tym jak czuć się na tyle pewnie, by nie przejmować się opinią innych. I właśnie ten popularny temat porusza Łukasz Wdowiak w swojej książce „Co ludzie o Tobie pomyślą?”. Już sam tytuł sygnalizuje, że to właśnie tę kwestię podejmie autor. Robi to jednak w bardzo inspirujący sposób, gdyż w książce nie brakuje nawiązań do jego życia i drogi, jaką przeszedł – od nieśmiałej do pewnej siebie osoby. W tej pozycji znajdziesz także wiele praktycznych narzędzi, dzięki czemu nie tylko przeczytasz książkę i odłożysz ją na półkę, a faktycznie będziesz mógł wprowadzić poznane elementy w życie.

„Przestań się oceniać” – Gabrielle Bernstein

Przestań się oceniać - Gabrielle Bernstein
Nadmierne osądzanie siebie może stać się źródłem wielu problemów, dlatego warto z nim walczyć. Źródło zdjęcia: sklep internetowy OSMpower.

Książką o podobnej tematyce jest także „Przestań się oceniać” Gabrielle Bernstein. Ta bestsellerowa autorka przeprowadzi Cię przez kilkuetapowy proces, który pozwoli Ci uwolnić się od życia wedle osądów innych. Dzięki jej słowom zyskasz szansę na cieszenie się wspaniałym życiem w zgodzie ze sobą – Twoje wewnętrzne blokady zostaną opuszczone, z zastąpi je emocjonalny spokój.

Mogą Cię zainteresować