Wnętrze - płytki ze starej cegły

29.05.2024 / Wnętrza

Zaproś do swojego wnętrza płytki ze starej cegły

Cegła na ścianę w formie płytek stanowi jeden z najczęściej wybieranych dekorów do współczesnych wnętrz. Wyjątkowa atmosfera, jaką kreuje w pomieszczeniu, jest wyczuwalna już od przekroczenia progu. Rozważasz wprowadzenie tej dekoracji ściennej do swojej aranżacji? Zostań z nami na dłużej – poznaj możliwości i zalety tego rozwiązania!

Stara cegła na ścianę – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Korzyści wynikających z wykorzystania płytek z naturalnej cegły we wnętrzu jest wiele. Przede wszystkim cenimy sobie ich unikalny wygląd i niepowtarzalny klimat, jaki tworzą w naszych pomieszczeniach. Już tutaj możemy zaznaczyć, że nie dorównuje im jakakolwiek imitacja. Ani płytki cegłopodobne z betonu, ani fototapeta nie są w stanie oddać piękna naturalnej cegły. A co z praktycznymi aspektami? Otóż i tu fragmenty starych cegieł zaskakują pozytywnie. W porównaniu z cegłami dekoracyjnymi produkowanymi obecnie dzięki nowym technologiom, cechują się znacznie większą wytrzymałością, odpornością na wilgoć, niskie i wysokie temperatury czy blaknięcie. Dodatkowo, zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną, co czyni je doskonałym wyborem nie tylko do domów jednorodzinnych, ale także do mieszkań w blokach czy kamienicach.

Płytki ze starej cegły – które ściany wykończyć, by dodać wnętrzu charakteru?

Wiele osób zastanawia się, w jakim miejscu ulokować cegłę. Najlepszym rozwiązaniem – zwłaszcza w małych i słabo doświetlonych pomieszczeniach – jest ułożenie płytek ceglanych na jednej ścianie. Dzięki temu wnętrze nabierze charakteru, a jednocześnie nie zostanie przytłoczone przez nadmiar koloru czy wzoru. Oczywiście, jeśli dysponujemy większym metrażem, np. w przypadku salonu z wysokim sufitem, możemy pozwolić sobie na eksperymentowanie z montażem cegieł na więcej niż jednej płaszczyźnie. Dekoracja dwóch sąsiadujących ze sobą lub przeciwległych ścian niewątpliwie będzie prezentować się bardzo efektownie.

Stare cegły cięte na płytki – jakie możliwości oferują producenci?

Chcąc mieć pewność co do autentyczności płytek ceglanych, najlepiej kupić je u producenta. E-CEGŁA to rzetelna i doświadczona polska firma zajmująca się pozyskiwaniem cegieł rozbiórkowych i cięciem ich na praktyczne kafelki. W swojej ofercie posiada kilka kolekcji cegieł na ścianę, różniących się między sobą nie tylkokolorem czy strukturą, ale i kształtem. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto zamówićpróbki płytek oraz dekoracyjnych fug, weryfikując zgodność z własnymi preferencjami. Dbając o pełne zadowolenie klienta, marka E-CEGŁA proponuje także usługę autoryzowanego montażu, realizowaną przez wyspecjalizowane ekipy na terenie całego kraju. Dzięki temu zamawiający może mieć pewność, że ceglane wykończenie zostanie wykonane profesjonalnie, z dbałością o każdy szczegół.

Mogą Cię zainteresować