Deska myjąca wc w toalecie

03.04.2024 / Wnętrza

Deska myjąca do łazienki – czym jest i dlaczego warto się na nią zdecydować? 

Współczesna łazienka to nie tylko miejsce higieny osobistej, ale również przestrzeń, w której coraz częściej stawiamy na innowacyjne rozwiązania ułatwiające codzienne czynności. Jednym z takich rozwiązań jest deska myjąca wc, która staje się coraz popularniejszym dodatkiem do łazienek na całym świecie. 

Czym więc jest ta nowoczesna deska myjąca i dlaczego warto się na nią zdecydować? Czytaj dalej, aby zapoznać się z tym urządzeniem, które może ułatwić Twoją codzienną higienę!

Czym jest deska myjąca do wc?

Deska myjąca wc to innowacyjne urządzenie, które łączy funkcję klasycznej deski klozetowej z możliwością higienicznego mycia po użyciu toalety. Jest to rodzaj deski, która wyposażona jest w specjalne dysze lub systemy myjące, pozwalające na dokładne oczyszczenie okolic intymnych po skorzystaniu z toalety.

Jak działa? Z tyłu deski wysuwa się specjalna dysza, z której pod wcześniej dostosowanym za pomocą pilota lub panelu ciśnieniem wypływa woda. Dzięki temu podmywa okolice intymne, a Ty możesz cieszyć się dokładną pielęgnacją. 

Deska myjąca jest uniwersalnym dodatkiem do łazienki i sprawi, że wnętrze będzie nie tylko nowoczesne, ale także bardziej ekologiczne. Taki sprzęt łatwo jest zamontować i nie musisz robić generalnego remontu, aby umieścić je w pomieszczeniu. Wystarczy, że zamontujesz deskę na starą toaletę i odpowiednio podłączysz. Tego typu urządzenia znajdziesz na https://majormaker.pl/kategoria-produktu/deska-myjaca i wybierzesz najlepszy model.

Pamiętaj tylko, aby przed zakupem dokładnie zmierzyć deskę w starej toalecie i porównać ją z nową. Dzięki temu dopasujesz idealnie model do swojej łazienki. Jak pisze w swoim artykule na portalu E-łazienki Wojciech Lechowski, deski można łatwo dopasować do swojej toalety, ponieważ są one „kompatybilne z wieloma oferowanymi aktualnie sedesami”.

Deska myjąca od Major&maker
Deska myjąca wc z panelem bocznym ułatwiającym wybieranie funkcji. Źródło zdjęcia: Oficjalna strona producenta Major&Maker.

Dlaczego warto zdecydować się na deskę myjącą? 

Wiele mówi się o zastosowaniu nowoczesnych technologii w łazienkach – szczególnie desek i toalet myjących. Jednak nie każdy wie, jakie korzyści płyną z zamontowania tych urządzeń w pomieszczeniu. Zanim zdecydujesz się na nie, zapoznaj się z ich zaletami i zobacz, dlaczego warto wydać trochę więcej pieniędzy i zainwestować w takie rozwiązanie.

1 Wysoka higiena 

Jak już wcześniej wspomniałam, urządzenia wyposażone są w funkcję bidetu. Sprawia, że higiena okolic intymnych jest znacznie dokładniejsza. Dlatego też przenosisz swój poziom pielęgnacji na zupełnie nowy i wyższy poziom. W deskach myjących zamontowane są także dodatkowe funkcje, które także zapewniają pełny komfort podczas korzystania – o nich w dalszej części artykułu. 

2 Urządzenia wygodne dla każdego 

Deski myjące sprawdzą się w każdym domu niezależnie od aranżacji wnętrza oraz stylu. Najważniejsze jest jednak to, że urządzenia te zapewniają komfort i wygodę z korzystania dla osób niepełnosprawnych, starszych, a także dla kobiet w zaawansowanej ciąży. Dzięki temu mogą stać się bardziej samodzielnie i załatwiać swoje potrzeby kiedy tylko chcą – bez pomocy innych. 

3 Zajmują mniej miejsca 

W nowoczesnych łazienkach często można zobaczyć toaletę, a obok niej bidet. Takie rozwiązanie sprawdzi się w dużych łazienkach, jednak w małych może być z tym problem. Dlatego warto wybrać deskę myjącą, która sprawdzi się jako toaleta, a także bidet – 2w1. Zaoszczędzisz miejsce, a także zapewnisz wnętrzu bardziej estetyczny wygląd. Dzięki temu będziesz miał większą przestrzeń do zaaranżowania i wykorzystania na inne elementy łazienkowe i dodatki. 

Deska myjąca wc z dyszą
Panel sterujący i dysza bidetowa przeniosą Twoją higienę na wyższy poziom. Źródło zdjęcia: Oficjalna strona producenta Major&Maker. 

4 Łatwiejsze utrzymanie łazienki w czystości 

Na pewno znajdzie się dużo osób, które nie przepadają za sprzątaniem lub po prostu nie mają dużo czasu na tę czynności. Większość modeli desek myjących została wykonanych z łatwoczyszczącego materiału. Wystarczy przygotować wilgotną ściereczkę i przetrzeć powierzchnię toalety. W mgnieniu oka zniknie kurz i inne zabrudzenia, które zaburzają estetykę wnętrza. 

5 Deska myjąca a ekologia w łazience 

Wielu osobom zależy na ekologicznych rozwiązaniach. Wybierając deskę myjąca do swojej łazienki, masz pewność, że zmniejszysz zużycie wody, a także ograniczysz zużycie papieru toaletowego praktycznie do zera. Wpłynie to także na lepszą eksploatację. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze, a także zadbasz o środowisko. 

Deski myjące i ich funkcje – co będzie przydatne?

Deska myjąca to nie tylko bidet. W swoim wyposażeniu ma jeszcze więcej ciekawych funkcji, które będą przydatne w codziennej higienie intymnej. Zapewnią także sprawniejsze i wygodniejsze korzystanie z toalety. Na jakie funkcje warto zwrócić uwagę?

Funkcja bidetu jest oczywista. Urządzenia posiadają funkcję suszenia pod odpowiednim ciśnieniem i temperaturą. Wszystko możesz wybrać na zamontowanym z boku deski panelu lub za pomocą pilota. Codzienną higienę uprzyjemni Ci także deska a buforem opadania, który zapewnia powolne i ciche opuszczanie klapy, a także samoczynna wymiana wody a świeżą i czystą co 72h. 

Deska myjąca wyposażona jest także w podświetlanie wnętrza muszli, samoczyszczącej się dyszy przed i po użyciu, a także podgrzewane miejsce siedzące. 

Pamiętaj, że wymienione wyżej funkcje mogą różnić się w zależności od producenta i modelu. Dlatego przed zakupem dokładnie przeczytaj opis urządzenia i zapoznaj się z jego udogodnieniami.

Deska myjąca WC to nie tylko funkcjonalny element łazienki, ale także narzędzie, które wspiera utrzymanie wysokiego standardu higieny, zapewniając komfort użytkowania i estetyczny wygląd wnętrza. Dlatego warto rozważyć jej zakup jako inwestycję w wygodę i jakość życia w swoim domu.

Mogą Cię zainteresować