jak urządzić lobby hotelowe

29.02.2024 / Wnętrza

Lobby hotelowe – jak urządzić tą przestrzeń dla gości? 

Lobby hotelowe to wizytówka każdego hotelu. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to najważniejsze miejsce, ponieważ tutaj obsługa wita gości. Wnętrze powinno być odpowiednie dostosowane, aby wprowadzało wszystkich w atmosferę luksusu. Dlatego zaprojektowanie i urządzenie tego pomieszczenia jest niezwykle ważne. Obszar powinien być nie tylko przyjazny dla gości, ale także funkcjonalny i estetyczny. 

Jak urządzić hotelowe lobby, aby już od samego początku wprowadzić miłą atmosferę? Czytaj dalej i zobacz, czego nie może zabraknąć! 

Zanim urządzisz lobby hotelowe, pamiętaj o… 

Jak już wcześniej wspomniałam, jest to miejsce, które jako pierwsze widzi Twój gość. Dlatego trzeba zadbać o kilka ważnych elementów, zanim zaczniesz je urządzać. 

Przede wszystkim miejsce powinno być przestronne, aby goście mogli swobodnie poczekać na zakwaterowanie. Musisz mieć na uwadze, że nie będą do Ciebie przybywać tylko osoby, które są w podróży solo, z partnerem lub rodzinnie. Jeśli hotel znajduje się w mieście turystycznym lub w centrum, wtedy możesz spodziewać się wycieczek. Dlatego też duża przestrzeń jest tak istotna. 

Projektując lobby hotelowe, nie zapominaj o wyborze wystroju, który będzie wpasowywał się w aranżację reszty hotelu. Cały budynek powinien zachować jednolitość i pamiętać o kolorach przewodnich. Przykładem dobrze dopasowanego lobby z resztą pomieszczeń jest Best Western Hotel. Kraków Centrum oferuje lokum, które już od samych drzwi jest urządzone w charakterystycznych przewodnich barwach (biały, różowy, czarny). Dzięki temu wszystko wygląda estetycznie i schludnie, a oto właśnie chodzi. 

Jak urządzić hotelowe lobby i o czym nie zapomnieć?

Recepcja – czyli wysoki i komfortowy blat 

Wchodząc do hotelu po długiej podróży, chcesz jak najszybciej się zakwaterować i udać się do hotelu. Dlatego w centrum lobby powinien znaleźć się wysoki i elegancki blat, który będzie dopasowywał się do całej aranżacji. To w tym miejscu gość poda swoje dane i otrzyma klucze do pokoju. 

Od strony obsługi powinien znaleźć się niższy blat, na którym będzie komputer i wszystkie inne ważne rzeczy, które ułatwią sprawne zameldowanie. Wygodna obsługa klienta to podstawa. 

Lobby hotelowe z recepcją
Wysoki blat pozwoli na komfortowe zakwaterowanie gości. Powinien być zawsze czysty i schludnie się prezentować. 

Stylowe, wygodne i funkcjonalne meble 

Lobby hotelowe powinno być nie tylko miejscem, które przelotnie zobaczy gość. To także strefa relaksu dla każdego, kto oczekuje na zakwaterowanie lub na swoich towarzyszy. Dlatego powinny znaleźć się w tym miejscu komfortowe i wygodne meble – krzesła, stoliki, fotele, pufy. Czasami nawet umieszczony jest telewizor lub miejsce z gazetami, które umilają czas. 

Postaw na wysokiej jakości materiały, dzięki temu zakupione meble nie tylko będą prezentowały się estetycznie, ale także dłużej pozostaną w dobrej kondycji. Stwórz prawdziwą strefę relaksu i odpoczynku dla gości. 

Naturalne dodatki i elementy zawsze na czasie 

Strefa relaksu to nie tylko wygodne meble. Atmosferę zapewniają także naturalne dodatki – mowa tu o roślinach. Nie może ich zabraknąć w hotelowym lobby. Do takich miejsc warto wybrać rośliny, które nie są wymagające w pielęgnacji i poradzą sobie nawet w trudnych warunkach. 

Na stoliku postaw mniejsze gatunki, a w rogach lub niedaleko foteli zdecyduj się na wyższe, zielone rośliny, które nadadzą wnętrzu uroku. Nie zapomnij o zakupieniu eleganckich doniczek, które będą wpisywać się w aranżację całego pomieszczenia. 

Lobby hotelowe z roślinnością
Dodając rośliny doniczkowe do wnętrza, stworzysz przyjazną atmosferę. Nawet w środku miasta gość poczuje bliskość z naturą. 

Dostęp do technologii 

Integracja nowoczesnej technologii to kolejny element, który może podnieść atrakcyjność lobby hotelowego. Nie może tu zabraknąć gniazdek, gdzie gość może doładować sobie telefon lub podłączyć laptopa. Ważne są także interaktywne ekrany informacyjne, a także szybki internet. Umieścić tabliczkę z hasłem do hotelowego Wi-Fi w widocznym miejscu, aby każdy z gości mógł się z nim połączyć. 

Te elementy są niezwykle istotne, aby zapewnić osobie oczekującej na zakwaterowanie dostęp do informacji i rozrywki. Na pewno takie dodatki będą ogromnym plusem dla renomy hotelu. 

Odpowiednie oświetlenie 

Oświetlenie w hotelowym lobby powinno być zamontowane tak, aby wszystkie najważniejsze części pomieszczenia były dobrze wyeksponowane i jasne. Mowa tu o recepcji, czy miejscu, gdzie gość może odpocząć. Oświetlenie stworzy atmosferę, podkreśli architekturę i nada przestrzeni unikalny charakter. Lampa sufitowa, kinkiety, a także punktowe źródła światła – wszystko to może być wykorzystane do stworzenia odpowiedniego nastroju.

Światło nad recepcją w hotelu
Najważniejsze jest oświetlenie nad recepcją. Umieść tutaj kilka lamp.

Dostępność dla wszystkich gości 

Lobby znajduje się zaraz po wejściu do hotelu. Dlatego powinno być łatwo dostępne dla wszystkich klientów, niezależnie od ograniczeń czy indywidualnych potrzeb. Pamiętaj, że same schody nie wystarczą. Już na etapie projektowania zadbaj o dostępność ramp, wind, czy niższego blatu dla osób niepełnosprawnych. 

Zadbaj o bezpieczeństwo 

Hotelowe lobby powinno być wyposażone w tabliczki informujące o windzie, czy wyjściu ewakuacyjnym. Dzięki temu w razie niebezpieczeństwa goście łatwo znajdą wyjście i miejsce zbiórki do ewakuacji. Warto także pamiętać o zaopatrzeniu lobby w apteczkę i gaśnicę. Nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć, a bezpieczeństwo obsługi, jak i gości jest najważniejsze. 

Dodatkowo – smakołyki dla gości 

To już nie kwestia urządzenia, ale miłej i przyjaznej atmosfery. Na stolikach możesz położyć eleganckie salaterki, które będą w kolorach przewodnich wystroju wnętrza, do których wsypiesz słodycze. Na pewno goście skuszą się na małą słodką przekąskę. 

Dobrze urządzone lobby hotelowe powinno być funkcjonalne i estetyczne. Mam nadzieję, że teraz już wiesz, o jakich elementach musisz pamiętać, aby całość zachęcała gości do powrotu – w końcu to tutaj zaczyna się ich podróż. Odpowiednio zaprojektowane lobby może stać się przestrzenią, która zachwyca i zapada w pamięć, tworząc niezapomniane wrażenia dla każdego gościa. 

Mogą Cię zainteresować