Wybielanie Prevdent

06.02.2024 / Uroda

Wybielanie Prevdent – co warto o nim wiedzieć?

Troska o zdrowie jamy ustnej staje się istotnym elementem codziennej pielęgnacji. Jednym z kluczowych aspektów utrzymania estetyki i higieny zębów jest ich skuteczne wybielanie. Wśród wielu dostępnych na rynku produktów dedykowanych tej kwestii, metoda Prevdent zyskuje coraz większą popularność. 

Na czym dokładnie polega to nowoczesne podejście do rozjaśniania szkliwa? Czy wybielanie Prevdent to skuteczne rozwiązanie dla osób pragnących cieszyć się białym i zdrowym uśmiechem? Sprawdź artykuł, w którym nieco przybliżymy Ci ten zabieg!

Wybielanie Prevdent – co to takiego?

W gabinetach stomatologicznych coraz częściej wykorzystywana jest innowacyjna metoda rozjaśniania szkliwa – Prevdent. Wybielanie to jest zabiegiem jednoseansowym z wykorzystaniem środka wybielającego oraz przeważnie także i specjalnej lampy. Jest więc podobne do innych technik. Warto jednak wiedzieć, że metoda ta pozwala nie tylko przywrócić zębom piękny odcień, ale też dba o ich kondycję. W jaki sposób?

W preparacie wybielającym znajdują się dwie główne substancje czynne – rozjaśniający nadtlenek wodoru oraz wzmacniający nano-hydroksyapatyt. Naturalny odpowiednik drugiej z nich jest głównym budulcem zębów. Zawarty w preparacie nano-hydroksyapatyt wnika więc dokładnie w strukturę uzębienia, wzmacniając szkliwo. Zabieg wybielania Prevdent nie tylko rozjaśnia, ale także pomaga pozbyć się nadwrażliwości i przyczynia się do regeneracji szkliwa.

Z tego też powodu z metody tej korzysta coraz większa ilość pacjentów. Dlatego też coraz więcej gabinetów stomatologicznych umieszcza taką opcję w swojej ofercie, np. https://www.dentalesthetic.pl/. Wybielanie Prevdent jest bowiem polecane nawet osobom z bardzo wysoką nadwrażliwością.

Największe zalety Prevdent – wybielanie połączone z odbudową szkliwa

Wybielanie Prevdent ma ogrom zalet, które warto docenić. Przede wszystkim z jego pomocą zęby mogą rozjaśnić się nawet o 7-8 tonów. Szkliwo jest przy tym dokładnie chronione, zabezpieczane i wzmacniane. Dzięki temu uzębienie nie powinno być nadwrażliwe w trakcie ani po zabiegu. To ogromna zaleta dla wszystkich osób, u których inne metody wybielania powodują duży dyskomfort. 

Do tego efekty są natychmiastowe i utrzymują się naprawdę długi czas. Niektóre badania pokazują również, że technika ta daje ok. 30% lepsze rezultaty niż inne metody wybielania. Sam czas trwania zabiegu oscyluje w granicach 1-3 godzin – w zależności od tego, czy do wybielania używana jest lampa. Jej światło pozwala oczywiście składnikom aktywnym szybciej “wejść” w strukturę zębów.

Jak przebiega krok po kroku takie wybielanie zębów?

Wybielanie zębów Prevdent podzielone jest na kilka etapów – usuwanie przebarwień, wybielanie i regenerację szkliwa. Zanim jednak przystąpi się do zabiegu, warto udać się na przegląd stanu uzębienia do stomatologa. 

Przed rozjaśnianiem szkliwa należy bowiem wyleczyć wszelkie ubytki oraz stany zapalne. Zaleca się także wykonać kompleksowy zabieg higienizacji. Pozwoli on pozbyć się wszelkich osadów, dzięki czemu wybielanie będzie skuteczniejsze. Kompleksowe czyszczenie jamy ustnej należy wykonać przynajmniej 24 godziny wcześniej. 

Samo wybielanie Prevdent rozpoczyna się od zabezpieczenia dziąseł. Następnie można przejść do usunięcia plam, czyli pierwszego z trzech etapów właściwego zabiegu. W tym celu na szkliwo nakładany jest preparat „Stain Removal”. W jego składzie znajdują się liczne substancje aktywne, które pozwalają rozbić nawet głęboko osadzone przebarwienia oraz zabrudzenia. 

Kolejny krok to nałożenie preparatu wybielającego, o którym już wspominaliśmy. Znajduje się w nim nadtlenek wodoru oraz nano-hydroksyapatyt. Przybiera formę pianki, która dogłębnie wnika w strukturę zębów, rozjaśniając je oraz dbając o ich kondycję.

Na koniec stosowane jest specjalne serum naprawiające szkliwo. Zawarte w nim składniki remineralizują zęby oraz naprawiają ich powierzchnię. Dzięki temu pacjent może cieszyć się nie tylko białym, ale też zdrowym uśmiechem.

Oczywiście preparaty nakładane na każdym z etapów są zostawiane na zębach na kilka minut. Jeśli do zabiegu wykorzystywana jest lampa, najczęściej wybielanie będzie składało się z sześciu 10-minutowych sesji. 

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Co ciekawe, wybielanie Prevdent zyskuje na swojej popularności również dlatego, że zalecenia pozabiegowe nie są bardzo rygorystyczne. 

Białą dietę należy bowiem trzymać jedynie 24 godziny. W tym czasie oczywiście nie powinno się spożywać produktów barwiących szkliwo – napojów gazowanych, kawy, herbaty, owoców i warzyw o intensywnym kolorze czy sosów z barwnikami. 

W pierwszej dobie po zabiegu lepiej też unikać picia alkoholu oraz palenia wyrobów tytoniowych. Zęby należy czyścić i płukać preparatami niezawierającymi w składzie fluoru. Rekomendowane jest także korzystanie z past oraz płynów marki Prevdent – pozwalających utrzymać piękny efekt na dłużej. 

Jakich efektów można się spodziewać i jak długo będą się utrzymywać?

Jak już wspominaliśmy, ta metoda rozjaśniania szkliwa jest niebywale skuteczna. Po jej zastosowaniu zęby mogą być jaśniejsze nawet o 7-8 tonów. Efekt utrzymuje się ok. 2-3 lata. Duże znaczenie ma jednak w tym przypadku higiena jamy ustnej oraz codzienna dieta. U każdego rezultaty będą więc widoczne przez nieco inny czas. Aby je wzmocnić, zaleca się korzystać na co dzień z past i płynów Prevdent. Wybielanie będzie wtedy widoczne zdecydowanie dłużej. 

Kto nie powinien wybielać zębów przy użyciu tej metody?

Wybielanie zębów Prevdent polecane jest niemalże wszystkim pacjentom – także osobom zmagającym się z wysoką nadwrażliwością zębów. Mimo to należy pamiętać, że przeciwwskazania do wykonania zabiegu to m.in. wiek poniżej 18 lat, ciąża i karmienie piersią, zęby objęte próchnicą, alergie na składniki znajdujące się w preparacie wybielająco-wzmacniającym, a niekiedy także choroby nowotworowe, cukrzyca czy epilepsja.

Do tego zębów nie należy wybielać podczas noszenia aparatu ortodontycznego. Jeśli z kolei na niektóre zęby nałożone są np. licówki, należy pamiętać, że te nie zostaną rozjaśnione. Najlepiej więc zapytać swojego stomatologa, jakie rozwiązanie będzie wtedy rekomendować.

Ile kosztuje wybielanie Prevdent?

A jaki jest koszt wybielania zębów metodą Prevdent? Cena będzie zależna od wielu czynników. Najczęściej jednak trzeba liczyć się z kwotą rzędu 1200-2000 zł. Mimo to warto, ponieważ technika ta daje spektakularne długo utrzymujące się efekty, a przy okazji pozwala zadbać o szkliwo.

Mogą Cię zainteresować