najlepsze aplikacje randkowe

17.01.2024 / RTV i AGD

Aplikacje randkowe – 3 najlepsze propozycje

W dzisiejszym dynamicznym świecie, gdzie tempo życia zdaje się nieustannie przyśpieszać, a codzienne obowiązki absorbują większość naszego czasu, poszukiwanie partnera życiowego staje się coraz bardziej wyzwaniem. W odpowiedzi na ten problem technologia wkroczyła do świata miłości, oferując nam innowacyjne narzędzia w postaci aplikacji randkowych. Przekształciły one nie tylko sposób nawiązywania relacji, ale także całą koncepcję randkowania. Odkryj, które aplikacje randkowe warto poznać bliżej!

Aplikacje randkowe – z czego wynika ich popularność?

Popularność aplikacji randkowych nieustannie rośnie i zyskują one sobie coraz większą rzeszę fanów. Jak już wspomniałam, taki sposób poszukiwania drugiej połówki wynika często z braku czasu. Zajęci natłokiem codziennych obowiązków nie mamy czasu na aktywne poznawanie nowych osób. Wielu singli twierdzi, że z wiekiem staje się to trudniejsze – ludzie zajmują się swoimi rutynowymi zajęciami, pracą, a niewiele czasu poświęcają na wychodzenie z domu i próbowanie nowych aktywności (a często to właśnie ten sposób sprawdza się jako źródło organicznych randek!).

Aplikacje randkowe pozwalają pominąć ten etap, który często stawał na drodze poznania kogoś nowego. Nie trzeba wychodzić z domu i liczyć na to, że być może akurat dziś będzie ten dzień, gdy potencjalna druga połówka pojawi się na horyzoncie. Wystarczy kilka kliknięć w zaciszu własnego mieszkania, aby otworzyły się przed Tobą zupełnie nowe możliwości.

Niewątpliwą zaletą, jaką posiadają aplikacje randkowe, jest to, że są wyraźnie nastawione na konkretny cel. Jaki? To zależy od Ciebie i tego, czego szukasz. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią aplikację i określisz swoje preferencje, a w szybki sposób będziesz mógł kogoś poznać. Dodatkowo najlepsze aplikacje randkowe pozwolą Ci dowiedzieć się sporo o drugiej osobie zanim zaczniesz z nią rozmawiać. W ten sposób będziesz w stanie szybciej ocenić, czy jest to ktoś dla Ciebie – w przypadku klasycznego spotkania na żywo może to zająć więcej czasu.

Cenioną zaletą aplikacji randkowych jest także to, że często pozwalają poznawać ludzi oddalonych od miejsca, w którym przebywasz. To świetna opcja, dzięki której poszerzasz możliwości trafienia na „swoją” osobę. Doskonale sprawdzi się także w sytuacji, gdy jesteś w nowym mieście, np. podczas krótkiego weekendowego wyjazdu, i nie chcesz spędzać czasu samotnie. Aplikacja do randkowania pomoże Ci rozwiązać ten problem.

Najlepsze aplikacje randkowe – 3 propozycje, które musisz poznać!

Potrzeba nowych sposobów poszukiwania drugiej połówki została zauważona już wiele lat temu. Przed erą mobilną to zadanie spełniały portale randkowe, takie jak Sympatia.pl czy eDarling. Z biegiem czasu ich popularność się zmniejszała, a to wszystko przez aplikacje randkowe, które były doskonałą odpowiedzią na potrzeby singli.

Wraz z rozwojem technologii i jednoczesnym przyzwyczajeniem użytkowników do możliwości szybkiej komunikacji bez względu na to, gdzie przebywają, wcześniej uwielbiane portale zostały zdetronizowane, a ich miejsce zajęły m.in. Tinder, Badoo czy Bumble. Bo kto chce być przywiązany do komputera, aby móc porozmawiać z potencjalną drugą połówką, skoro można łatwo przeglądać profile potencjalnych kandydatów i kandydatek na telefonie?

Poniżej zebrałam dla Ciebie najlepsze aplikacje randkowe – te, które cieszą się popularnością, są chętnie pobierane i oferują ciekawe możliwości. To właśnie w nich czeka na Ciebie najwięcej osób! Uwzględniłam także ich wady, jeśli jest coś, co warto mieć na uwadze przed rozpoczęciem użytkowania. Przeczytaj i znajdź tę najlepszą dla siebie.

Tinder

Tinder zdecydowanie znajduje się w czołówce aplikacji randkowych. Jego popularność nie słabnie od lat i dla wielu osób to właśnie on jest pierwszym wyborem, jeśli chodzi o szybkie poznanie kogoś nowego. Tinder ma wiele zalet, które znacząco odróżniają go od innych aplikacji.

tinder - aplikacje randkowe
Tinder to dla wielu najlepsza aplikacja randkowa. To właśnie tam czeka na Ciebie najwięcej użytkowników!

Z kim możesz porozmawiać?

Przede wszystkim pozwala kontaktować się wyłącznie z osobami, które również wyraziły zainteresowanie Twoim profilem. Dzięki temu powstałe sparowania mają większą szansę na sukces i przeniesienie znajomości na kolejny poziom. Dodatkowo pozwala to ograniczyć natłok wiadomości, który mógłby mieć miejsce w sytuacji, gdyby każdy mógł pisać do każdego. Jest to również swego rodzaju kwestia bezpieczeństwa – nie skontaktuje się z Tobą ktoś, kim nie jesteś zainteresowany, np. osoba znajoma.

Design doskonały

Tinder wyróżnia się także bardzo intuicyjnym designem aplikacji, dzięki czemu korzystanie z niej jest przyjemnością. Przesuwanie użytkowników w prawo lub lewo pozwala szybko określić swoje preferencje i w pewien sposób stało się wyznacznikiem funkcjonalnego projektu dla innych aplikacji, chcących podążać drogą Tindera i osiągnąć podobny sukces.

Zasięg Tindera

Z aplikacją randkową Tinder dotrzesz do osób znajdujących się w określonej odległości od Ciebie. Nie jest możliwe przeglądanie profili z dowolnego miejsca, chyba że zdecydujesz się na zakup funkcji Paszport, dzięki której dotrzesz do użytkowników z wybranego miejsca na świecie. Taka funkcjonalność aplikacji sprawia, że często jest ona wykorzystywana do szybkiego poznania kogoś nowego, np. podczas podróży do innego miasta.

Tinder = przygoda na jedną noc?

Wiele osób ma o Tinderze bardzo mocną opinię – według nich pozwala on poznać przede wszystkim osoby szukające przygody na jedną noc. Choć i tacy użytkownicy chętnie zakładają swój profil w tej aplikacji randkowej, takie określenie zdecydowanie jest sporym uogólnieniem. Tak naprawdę Tinder daje swoim użytkownikom dość szerokie możliwości, nie zamykając ich wyłącznie w bańce jednorazowej przygody. Zdecydowanie można tam znaleźć także miłość, przyjaźń lub po prostu dobrą rozmowę.

Tinder – za darmo czy premium?

Jak będziesz mógł przekonać się podczas lektury dalszej części artykułu, większość aplikacji randkowych posiada możliwe do wykupienia funkcje premium. Pozwalają one na jeszcze bardziej komfortowe korzystanie z aplikacji i dają dostęp do dodatkowych możliwości. Tak samo jest w przypadku Tindera. Ograniczenia z bezpłatnej wersji aplikacji zostają zdjęte po przejściu na płatną wersję – czekają na Ciebie aż trzy różne pakiety! Korzystanie z darmowej wersji może sprawdzić się równie dobrze, choć nie da się ukryć, że korzystanie z niej z ograniczeniami czasami może być nieco irytujące.

Czy Tinder ma wady?

Wady Tindera dotyczą przede wszystkim darmowej wersji aplikacji, gdyż to ona ma najwięcej ograniczeń. Jest to związane z liczbą profili, które można zobaczyć każdego dnia. Jeśli myślałeś, że przeglądanie profili do skutku będzie możliwe, niestety byłeś w błędzie. Aby zobaczyć ich więcej, trzeba wykupić wersję premium. Dodatkowym minusem jest to, że w aplikacji, że nigdzie nie ma podanej konkretnej informacji, ilu użytkowników można obejrzeć danego dnia.

Wiele osób korzystających z Tindera zwraca uwagę na to, że design komunikatora w aplikacji mógłby być bardziej rozbudowany i dawać większe możliwości. Z drugiej strony Tinder pozwala na wideorozmowy – więc sposób porozumiewania się niewątpliwie ma także swoje plusy.

Badoo

Badoo to kolejna aplikacja do randkowania, która cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Choć nie przebija liczbą użytkowników Tindera, zdecydowanie warto także i jej przyjrzeć się bliżej.

Dla kogo jest Badoo?

W aplikacji randkowej Badoo nie ma ograniczenia wiekowego, choć przyjęło się, że chętniej korzystają z niej nieco starsze osoby niż z Tindera. Nie jest to oczywiście regułą, a wiele zależy po prostu od danego użytkownika. Warto też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób funkcje przedstawiają sami twórcy aplikacji. Określana jest ona jako miejsce, w którym można szczerze porozmawiać i nawiązać trwałe więzi.
To jednak dość ogólny opis, gdyż z Badoo mogą korzystać bardzo różnorodni użytkownicy – szukający trwałego związku, chcący po prostu porozmawiać (bez zbędnej presji), a także Ci, którzy pragną umówić się na randkę. Swoje preferencje określisz już na etapie zakładania konta. Dzięki temu będą wyświetlać Ci się profile osób, którym zależy na tym samym co Tobie.

Jak więc widzisz, z Badoo może korzystać w zasadzie każdy, bez ograniczenia wieku. Często jednak swoje miejsce znajdują tam osoby, którym do gustu nie przypadł Tinder i chcą przetestować inną aplikację randkową. Ze względu na swój funkcjonalny design może spodobać się ona nieco starszym osobom, które na pewno z łatwością się w niej odnajdą.

Jak działa Badoo?

Działanie Badoo jest podobne do Tindera, jednak jednocześnie ma kilka znaczących różnic. Przede wszystkim ta aplikacja randkowa również opiera się na wybieraniu lub odrzucaniu użytkowników poprzez przesuwanie odpowiednio w prawo lub w lewo. Jeśli więc znasz Tindera, korzystanie z Badoo będzie dla Ciebie proste.

Badoo odróżnia jednak to, że nie trzeba utworzyć z kimś pary, aby móc nawiązać z tą osobą kontakt. To znacząca różnica, gdyż dzięki niej możesz pisać do kogoś, kto potencjalnie nie będzie Tobą zainteresowany. Oczywiście działa to także w drugą stronę – Ty możesz otrzymywać wiadomości od użytkowników, których nie przesunąłbyś w prawo.

W Badoo możesz przeglądać nie tylko ludzi z okolicy (czyli tak jak w większości aplikacji randkowych), ale skorzystasz także z docierania do osób z wybranych zakątków świata. To bardzo przydatna funkcja, szczególnie jeśli interesuje Cię wyłącznie rozmowa (wtedy miejsce nie ma znaczenia), chcesz po prostu podszkolić język, planujesz przeprowadzkę lub często podróżujesz.

Brzmi idealnie? Niestety, Badoo ma także pewne ograniczenia. O ile możesz wysyłać wiadomości bez ograniczeń, aplikacja pozwala na rozmawianie z maksymalnie pięcioma osobami dziennie. Jeśli wykupisz dodatkowe płatne funkcje, liczba ta zostanie zwiększona. Dla tych, którzy chcą jednak korzystać z darmowej wersji aplikacji randkowej, może to być spore ograniczenie.

Badoo a kwestie bezpieczeństwa

Nie wszystkie aplikacje randkowe posiadają tak rozbudowane kwestie bezpieczeństwa jak Badoo. Zdecydowanie jest to duża zaleta i wyróżnik tej apki. Przede wszystkim użytkownicy podczas zakładania konta muszą przejść weryfikację – w Badoo ma ona aż trzy etapy! Dzięki temu będziesz mógł przeglądać profile osób, które również zostały zweryfikowane, co z pewnością pozytywnie wpłynie na Twoje poczucie bezpieczeństwa.

Możliwość wideorozmowy bezpośrednio w aplikacji jest sporym udogodnieniem – nie trzeba podawać rozmówcy dodatkowych danych, np. numeru telefonu, aby przekonać się kto faktycznie znajduje się po drugiej stronie. Pozwala to też uniknąć zawodu, jeśli zaangażowałbyś się w konwersację z kimś, a okazałoby się, że komunikujesz się z oszustem.

Badoo do serca bierze sobie także komfort użytkowników. W tej aplikacji randkowej nie zobaczysz niechcianych zdjęć, o zbyt śmiałym charakterze. Takie fotografie są automatycznie zamazywane.

Wady Badoo

Poza wspomnianymi już ograniczeniami w liczbie użytkowników, z którymi można rozmawiać dziennie, Badoo ma jeszcze jedną sporą wadę. W opiniach użytkowników można zauważyć powtarzające się negatywne doświadczenia z niespełniającą oczekiwań obsługą klienta. Niektórzy zgłaszają także problemy z pobieraniem płatności nawet po zakończeniu okresu premium. Warto wziąć to pod uwagę i zapoznać się z regulaminem przed wykupieniem płatnej wersji tej aplikacji randkowej.

Bumble

Bumble to aplikacja randkowa, która zdecydowanie wyróżnia się spośród konkurencji. Choć jej design mocno przypomina już wspomnianego Tindera oraz Badoo, jej użytkownicy mogą skorzystać z kilku innych interesujących opcji. Przeglądając użytkowników, również będziesz przesuwać w prawo lub w lewo, aby określić, kto jest w Twoim guście. Znacząca różnica polega jednak na tym, że w wersji randkowej dla par heteroseksualnych kontakt po sparowaniu mogą nawiązać wyłącznie kobiety. Ma to dać im sprawczość i nieco odwrócić tradycyjnie widziane role, w których to mężczyzna wysyła wiadomość pierwszy.

bumble aplikacja randkowa
Bumble to aplikacja, która wyróżnia się tym, że w niej to kobiety przejmują inicjatywę.

Dodatkowo jest to plus dla użytkowniczek, które nie są zasypywane wiadomościami od większości mężczyzn, z którymi utworzą parę. To one decydują, z kim nawiążą kontakt. Nie mogą zastanawiać się jednak zbyt długo, bo jest na to tylko doba! Po tym czasie profil zostaje oznaczony na szaro i napisanie wiadomości do takiego użytkownika nie jest możliwe – chyba że wykupisz wersję premium, w której dostępna jest ta funkcja.

Nowoczesna aplikacja nie tylko dla szukających drugiej połówki

Bumble odznacza się jednak nie tylko tym innowacyjnym systemem nawiązywania kontaktów. To aplikacja, która zdecydowanie wykracza poza możliwości, jakie dają klasyczne aplikacje randkowe. Oczywiście, szukanie drugiej połówki umożliwi Ci jeden z dostępnych trybów (date). Poza tym jednak możesz wybrać również bff, służący do poznawania nowych przyjaciół, oraz bizz, dzięki któremu poszerzysz swoją sieć kontaktów biznesowych i posuniesz swoją karierę do przodu. To dość nowoczesne podejście do tematu aplikacji, która zdecydowanie wykracza poza swoją randkową funkcję.

Jednocześnie właśnie taka różnorodność sprawia, że z Bumble może korzystać w zasadzie każdy. Aplikacja jest inkluzywna, dzięki czemu zarówno kobiety, mężczyźni, jak i osoby niebinarne mogą znaleźć w niej coś dla siebie.

Poznawanie nowych osób w Bumble

Jeśli nie lubisz pisać i opowiadać o sobie, na pewno spodoba Ci się to, że w Bumble możesz szybko uzupełnić profil, wykorzystując do tego uzupełnienie zaproponowanych opcji. Wystarczy, że określisz swój stosunek do posiadania dzieci, aktywności, picia alkoholu, palenia papierosów czy wyznawaną wiarę. W ten sposób będziesz mógł też łatwo stwierdzić, czy druga osoba pasuje do Ciebie, czy może są jakieś elementy, które od razu przekreślają waszą znajomość.

Aplikacje dla szukających randek – jakie inne warto wziąć pod uwagę?

Na polskim rynku prym wiodą trzy wspomniane już aplikacje randkowe, czyli Tinder, Badoo i Bumble. Jednak nie oznacza to, że to jedyne możliwości, które możesz wziąć pod uwagę. Warto przyjrzeć się także popularnym od lat eDarling oraz Sympatii.pl, które dziś mają swoje wersje mobilne w postaci aplikacji. Ciekawymi propozycjami są również Twoo czy Happn. Chętnie wybierane są także Randki na Facebooku, które nie będą wymagać zainstalowania kolejnej aplikacji. Wybierz jedną z tych propozycji i… randkuj!

Mogą Cię zainteresować