Toaleta z funkcją bidetu w domu

09.01.2024 / Wnętrza

Nowoczesna toaleta z funkcją bidetu – zapoznaj się dokładnie z japońską technologią

W dzisiejszych czasach coraz częściej nowości technologiczne ułatwiają nam codzienne czynności. Ta rewolucja obejmuje także toalety. Nowoczesne toalety z bidetem, zainspirowane japońską technologią, zaczynają zdobywać popularność na całym świecie. To nie tylko nowoczesne urządzenia sanitarne, ale również przykład innowacyjnego podejścia do higieny osobistej. 

W tym artykule przyjrzyjmy się, dlaczego toalety z bidetem zyskują na popularności i jak japońska technologia może wprowadzić rewolucję do twojego domu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! 

Toalety z funkcją bidetu – czy powstały w kraju kwitnącej wiśni? 

Nowoczesne toalety z bidetem najczęściej kojarzą się z krajami azjatyckimi, a najbardziej z Japonią. Jednak to nie tam powstało to rewolucyjne urządzenie. Pierwsza toaleta z funkcją bidetem powstała w 1954 roku w Szwajcarii. Była to jednak zwykła armatura łazienkowa, która nie miała wielu przycisków i ciekawych funkcji. 

W roku 1980 produkcją nowoczesnych toalet zajęła się firma TOTO. Producenci dodali wiele elektronicznych funkcji i udogodnień, które sprawiły, że higienia okolicy inymnych przeniosła się na wyższy poziom. W Japonii na takie urządzenia mówi się “washlet”. 

Trzeba dodać, że w kraju kwitnącej wiśni każdy w swoim domu posiada takie właśnie nowoczesne wc z funkcją bidetu. Nawet w publicznych toaletach zamontowane są wysokiej klasy urządzenia właśnie od TOTO. Jeśli kiedykolwiek wybierzesz się do tego kraju, musisz być przygotowany na wiele przycisków, które gaijinów (“gaijin” obcokrajowiec w języku japońskim) mogą przyprawić o ból głowy. 

Wc z funkcją bidetu - toalety z Japonii
Toalety z funkcją bidetu możesz mieć w swoim własnym domu. Na rynku znajdziesz wiele producentów, których nowoczesny sprzęt zapewnia wysoką i dokładną higienę. Źródło zdjęcia: Oficjalna strona producenta Major&Maker.  

A co z “zachodnimi” toaletami?

Dobrze nam znane proste toalety, które każdy z nas ma w swoim domu zdarzają się w Japonii bardzo rzadko. Wszędzie króluje sprzęt firmy TOTO. Warto dodać, że toalety publiczne w tym azjatyckim kraju są zupełnie za darmo i dostępne dla każdego. 

WC z funkcją bidetu – na jakie udogodnienia możesz liczyć? 

Jeśli poważnie myślisz nad wymianą swojej starej toalety na nową, musisz koniecznie wiedzieć na jakie udogodnienia możesz liczyć. Powiedzmy to szczerze, taki sprzęt nie kosztuje mało, dlatego trzeba dokładnie poznać jego zalety. 

Główną zaletą jest oczywiście funkcja bidetu. Jak ona działa? Kiedy kończysz korzystać z toalety, wystarczy, że klikniesz odpowiedni przycisk na pilocie lub specjalnym panelu, a z tyłu muszli wysunie się plastikowa lub metalowa dysza. Pod odpowiednim ciśnieniem i temperaturą – możesz je spersonalizować do swoich upodobań – wydobywa się woda, która podmywa okolice intymne. 

Jednak to nie wszystko. Możesz także sterować położeniem dyszy. Cechami charakterystycznymi dla tego urządzenia jest także podgrzewania muszla, funkcja suszenia. Temperaturę możesz kontrolować za pomocą wcześniej wspomnianego pilota lub panelu, który umieszczony jest z boku muszli. W wielu modelach może być także podświetlana muszla, automatyczna klapa i spłuczka, oraz dezodorant. Jest on zamontowany we wnętrzu muszli i niweluje nieprzyjemne zapachy. 

Jako ciekawostkę można dodać, że w japońskich modelach TOTO jest także dodatek dźwiękowy. Klikając odpowiedni przycisk możesz usłyszeć dźwięk lejącej się wody. ma to zapewnić komfort podczas korzystania z toalety – szczególnie w miejscu publicznym. 

Ważne jest jednak, aby przed dokonaniem zakupu, zapoznać się dokładnie z funkcjami i udogodnieniami, jakie oferuje dany model i firma. Nie wszystkie produkty są takie same i mogą znacznie się różnić. 

Wc z funkcją bidetu - metalowa dysza
Metalowa dysza, czyli bidet. Zapewnia higienę na wysokim poziomie. Źródło zdjęcia: Oficjalna strona producenta Major&Maker. 

Zalety toalety z bidetem – dlaczego warto postawić na tą opcję? 

Już poznałeś funkcje, które ułatwią Ci korzystanie z tego sprzętu i zapewnią wyższy poziom higieny. Dlaczego jeszcze warto zainwestować pieniądze w to urządzenie? Oto kilka powodów! 

  • ekologia na wyższym poziomie – korzystając z toalety z bidetem ograniczasz zużycie papieru toaletowego praktycznie do zera. Nie tylko dbasz o środowisko, ale także oszczędzasz pieniądze, które wydałbyś na papier. Washlet zmniejsza także koszty eksploatacji i zużycie wody. 
  • ułatwienie dla osób, które mają problemy z samodzielnym korzystaniem z toalety – 
  • łatwość w utrzymaniu czystości – toalety produkowane są z łatwo czyszczącego tworzywa. Wystarczy, że przetrzesz ją wilgotną szmatką i gotowe. Dodatkowo, dysza bidetu czyści się samodzielnie przed i po, dlatego zapewnia sterylność. 
  • zajmuje mało miejsca – toaleta z funkcją bidetu bardzo dobrze sprawdzi się nawet w małych pomieszczeniach. 2 urządzenia w 1 to naprawdę spore udogodnienie. 

To już wszystko w tym artykule. Mam nadzieję, że teraz już wiesz czym jest toaleta z funkcją bidetu i dlaczego warto ją zakupić do łazienki. 

Mogą Cię zainteresować